Altınbaş Üniversitesi Marvelous Designer Semineri

Görsel Sanatlar Akademisi olarak 12 Mart 2018’de Altınbaş  Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerine yönelik Marvelous Designer semineri gerçekleştirildi. Seminerde Marvelous Designer’ın moda ve tekstil sektöründeki konumuna değinilerek, gerek kullanıcı yönünden gerekse işletme yönünden ne gibi avantajları olduğu anlatıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin ilgi gösterdiği seminerde, Marvelous Designer’ın kullanım kolaylığı, model oluşturma, oluşturulan modellerin mankenler üzerinde simülasyon gösterimi anlatılarak, aynı zamanda uygulamalı tasarım çalışmaları da gerçekleştirildi.

Eğitmenlerimizden Ömer Yıldız’ın gerçekleştirdiği seminerde, yaklaşık 1 saat boyunca tekstil ve moda tasarım sektörüne yönelik değişim ve gelişimin en yeni uygulamalarından olan Marvelous Designer’ın 3 Boyutlu tasarım ve simülasyon özelliklerini anlatarak, öğretim görevlileri ve öğrencileri tarafından merak edilen soruları yanıtladı.

Başarılı ve verimli geçen organizasyonda, başta Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sn.  Prof. Dr. Başak ÖZKENDİRCİ, Öğretim Görevlilerine, Üniversite Yönetimine ve katılımcı öğrencilere çok teşekkür ederiz.