Desen Tasarımı

Desen Tasarımcısı ne iş yapar

Desen Tasarımı
Desen Tasarımı

Desen tasarımcısı, çeşitli ürünlerin üzerine baskı yapılacak olan desenleri tasarlayan bir meslek dalıdır. Desen tasarımcıları, elbise, ev tekstili, perde, halı gibi ürünlerin üzerine baskı yapılacak olan desenleri tasarlarlar. Bu desenler, çeşitli yöntemlerle (dijital baskı, serigrafi, baskı makinesi) ürünlere uygulanır.

Desen tasarımcıları, tasarımlarını oluştururken, trendleri, pazarlama stratejilerini ve maliyetleri dikkate alırlar. Ayrıca, üretim yöntemlerini de göz önünde bulundururlar. Desen tasarımcıları, tasarımlarını oluşturmak için çeşitli tasarım programlarını kullanabilirler. Desen tasarımcıları ayrıca, müşterileri ve iş ortaklarıyla iletişim kurarak, ürünlerin tasarımını ve üretim sürecini yönetirler.

[cmsmasters_button button_link=”https://www.gorselsanatlarakademisi.com/kurslarimiz/desen-tasarim/ button_target=”self” button_text_align=”center” button_line_height=”32″ button_font_weight=”bolder” button_font_style=”normal” button_padding_hor=”23″ button_border_width=”2″ button_border_style=”solid” button_border_radius=”10″ button_bg_color=”#ffffff” button_text_color=”#fe5969″ button_border_color=”#fe5969″ button_bg_color_h=”#fe5969″ button_text_color_h=”#ffffff” animation_delay=”0″]Desen Tasarım Kursu İçin tıklayınız[/cmsmasters_button][cmsmasters_text animation_delay=”0″]

 

Desen tasarımcıları, tasarımlarının üretilmesi sırasında çalışanlara yönetimde bulunabilir ve tasarımların üretimi sırasında kalite kontrolü yapabilirler. Ayrıca, ürünlerin satışını yönetebilirler.