Geleneksel pazarlamanın yerini almaya başlayan Dijital Pazarlama ile birlikte, Dijital Pazarlama Uzmanı, Dijital Pazarlama Müdürü, Dijital Pazarlama Stratejisti, İçerik Yöneticisi, İçerik Editörü ve Sosyal Medya Danışmanlığı ünvanları doğmuştur.

Sosyal Medya Danışmanlığı eğitimimiz maksimum 8 kişilik sınıflarda, toplam 48 saat olmak üzere 3 ay sürmektedir. Haftanın belirli bir gününde 4 saat olarak işlenmektedir. Eğitimimiz sonunda katılımcılar; ister freelancer olarak ister bir ajans bünyesinde yada işletmelerin dijital pazarlama departmanlarında, kişi veya kuruluşların sosyal medya faaliyetlerini yürütecek yetkinlikle mezun olmaktadırlar.

Sosyal Medya Danışmanlığı eğitimlerimizde; katılımcıların devam göstermeleri, proje çalışmaları ve ödev çalışmaları esas alınmaktadır. Eğitim sonunda katılımcıların, eğitim dönemini başarı ile tamamladığına dair “Sosyal Medya Danışmanı” ünvanı ile sertifika verilmektedir.

Eğitim İçeriği :

Temel Hazırlık

Temel hazırlık dersinde katılımcılara; İletişim, Pazarlama, Reklam, Tasarım, Analiz, Rapor konularında genel bilgi aktarılarak, sosyal medya yönetimindeki rolü ve kullanım şekilleri anlatılmaktadır.

Temel Photoshop

Temel photoshop dersinde katılımcılara; sosyal medya kanallarında kullanılan görsel içeriklerin özelikleri, görsel içerik hazırlanması ve görsel içerik hazırlanırken dikkat edilmesi gereken konular anlatılmaktadır.

Video İçerik

Sosyal Medya Kanallarında Video içeriklerin kullanılması, video içerik özellikleri, video editleme konuları anlatılmaktadır.

Giriş

Sosyal Medya Danışmanlığı eğitimine giriş konuları arasında; Medya nedir? Nasıl işler?  Medya ölçümlemesi nasıl yapılır? Sosyal Medya nedir? Sosyal Medya Kanalları nelerdir? Sosyal Medya’nın geleneksel medyaya karşı üstünlükleri anlatılmaktadır.

Sosyal Medya Kanalları

Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Youtube, Linkedin, Google Plus, Pinterest, Tumblr, Swarm, Foursquare, Periscope, Snapchat, Vimeo sosyal medya kanallarının oluşturulması; Kişi, kuruluş veya bir işletmeyi temsil etmek; İçerik özellikleri ve içeriklerin hazırlanması, Kullanıcı optimizasyonu, Reklam kampanyaların oluşturulması, Raporlama, Veri analizi ve istatistiği, rakip analizi, Real marketing, Viral içerikler, Kriz yönetimi konuları işlenmektedir.

Seo, E-Mail Marketing, Banner Reklamlar, Pop-Up Reklamlar, Google Analytics ve Yandex Metrica konuları eğitim sonunda işlenmektedir.

Eğitim sonunda başarı ile mezun olan katılımcılarımıza kurumumuzdan onaylı eğitim sertifikası verilmektedir.

Katılımcılarımız ile aramızda varolan süreklilik bağı; kurs sonrasında da devam etmekte olup, karşılaşılabilecek problem veya ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik detaylarda ve güncel bilgi paylaşımında varlığını sürdürmektedir.

Kurumumuzun konumu (Bahçelievler/İstanbul) Şirinevler Meydanda olmakla birlikte; Metro, Metrobüs, Otobüs ve diğer tüm taşıma araçlarıyla kolay ulaşım sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi için arayınız: 0212 555 85 85

Eğitmen: