Çorap Desinatörlük Kursu

Çorap Desinatörlüğü Eğitimlerimizde; Photon ve Lonati programları ile, dijital ortamlara aktarılan yada dijital ortamlarda hazırlanan desen tasarım çalışmalarında karşılaşabilecekleri tüm teknik ihtiyaçlara cevap bulacaklardır.

Eğitimlerimizde katılımcılara Çorap örmek, desen tasarlamak,  -iplik, lastik, lycra, nylon-  kavramlarının öğretilmesi ve tasarlanan desenin Lonati çorap örgü makinelerine uyarlanması için gerekli tekniklerin öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Görsel Sanatlar Akademisi ve Zesu Çorap işbirliği ile; yeni dönem Çorap Tasarımı Kursu öğrencilerimiz 3 ay teorik eğitimlerinin ardından 1 ay makina başında uygulamalı olarak eğitimlerini tamamlayabilecekleri Zesu Çorap Fabrikası’nda staj yapma ve çalışma imkanına sahip olacaklardır.

Katılımcılarımız eğitim sonunda; Photon ile desen tasarlama, Lonati ile desenlerin örme makinalarına uyarlama  konularında yetkinlik kazanmaktadırlar.

Eğitim süresi 4 ay olmakla birlikte, derslerimiz 4 kişilik özel sınıflarda haftada bir gün 4 saat veya haftada iki gün 3 saat şeklinde işlenmektedir. Eğitim süresine bağımlı kalmaksızın, katılımcıların öğrenme düzeyine göre kurs süresinin uzatılması insiyatifi (ek bir ödeme talep etmeksizin) gerektiğinde tarafımızdan kullanılmaktadır.

Photon Çorap Tasarım eğitimi

Tekstil sektörü ile iç içe olan kurumumuz; güncel tüm bilgileri, değişim ve yenilikleri katılımcılara aktararak, eğitim süresi boyunca proje çalışmalarıkompozisyon çalışmalarıödev çalışmaları ile bilgi ve çalışma tekniklerini geliştirmektedirler.

Temel ilkesi öğrenme üzerine kurulu olan kurumumuzdan başarılı ile mezun olan katılımcılar, bu süre içerisinde tekstil sektörünün tüm incelik ve detaylarına da hakim olmaktadırlar.

Eğitim sonunda başarı ile mezun olan katılımcılarımıza kurumumuzdan onaylı eğitim sertifikası verilmektedir.

Katılımcılarımız ile aramızda varolan süreklilik bağı; kurs sonrasında da devam etmekte olup, karşılaşılabilecek problem veya ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik detaylarda ve güncel bilgi paylaşımında varlığını sürdürmektedir.

Kurumumuzun konumu (Bahçelievler/İstanbul) Şirinevler Meydanda olmakla birlikte; Metro, Metrobüs, Otobüs ve diğer tüm taşıma araçlarıyla kolay ulaşım sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi için arayınız: 0212 555 85 85

Eğitmen:

Mehmet Ali Özçelik
Çorap Desen Tasarımı

Mehmet Ali Özçelik

Görsel Sanatlar Akademisi'nde Çorap Desen Tasarımı alanında tekstil sektörüne yönelik eğitim çalışmaları yürütmektedir.