Photon Lonati

Sizi Arayalım

  [dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]

  Çorap Desinatörlüğü Eğitimlerimizde; Çorap örmenin ve desen tasarlamanın inceliklerini öğrenirken, Photon programı ile Lonati çorap örgü makinelerine desen hazırlamayı ve Quasarl Zincir programı ile makineye program hazırlamayı detaylı bir şekilde öğreneceksiniz.

  Eğitimlerimizde katılımcılara Çorap örmek, desen tasarlamak,  -iplik, lastik, lycra, nylon-  kavramlarının öğretilmesi ve tasarlanan desenin Lonati çorap örgü makinelerine uyarlanması için gerekli tekniklerin öğretilmesi amaçlanmaktadır.

  Eğitimimizde Neler Var?

  • Temel Çorap Bilgisi: Çorap örme teknikleri, iplik çeşitleri (lastik, lycra, nylon), örgü terminolojisi ve çorap anatomisi gibi temel bilgileri edineceksiniz.
  • Desen Tasarımı: Renk, kompozisyon, doku ve trendler gibi kavramları kullanarak özgün çorap desenleri tasarlayacaksınız.
  • Photon Programı: Çorap desenlerini dijital ortamda hazırlamak için kullanılan Photon programını detaylı bir şekilde öğreneceksiniz.
  • Lonati Makinelerine Uyarlama: Tasarladığınız desenleri Zincir Programı olan Quasarl ile Lonati çorap örgü makinelerine uyarlayabilmeniz için gerekli teknik ve pratik bilgiyi almış olacak ve tasarımını makine başında ürün haline getirebileceksiniz.

  Ek Olarak:

  • Teknik Havlu Desen Tasarımı ve Zincir Programının Hazırlanması: Teknik havlular için özel desenler tasarlamayı ve bu desenleri zincir programına dönüştürmeyi öğreneceksiniz.
  • 3D Çorap Tasarımı ve Zincir Programının Hazırlanması: 3D modelleme tekniklerini kullanarak çorap tasarımları hazırlamayı ve bu tasarımları zincir programına dönüştürmeyi öğreneceksiniz.

  Staj ve İş İmkanı:

  3 ay süren teorik eğitimin ardından, EN & ER Çorap Fabrikası‘nda 1 ay (Haftada bir gün) boyunca uygulamalı staj yapma imkanı bulacaksınız. Bu sayede, öğrendiğiniz bilgileri pratik alanda uygulama şansı yakalayacak ve sektör deneyimi kazanacaksınız.

  Eğitimin Avantajları:

  • 4 kişilik özel sınıflarda, uzman eğitmenler tarafından verilen yoğun ve uygulamalı eğitim
  • Photon programı ve Lonati çorap örgü makineleri kullanımı hakkında detaylı bilgi
  • EN & ER Çorap Fabrikası’nda staj ve iş imkanı
  • Eğitim süresine bağlı kalmaksızın, öğrenme düzeyine göre kurs süresinin uzatılması imkanı

  Eğitim Süresi ve Programı:

  • Eğitim süresi 4 ay sürmektedir.
  • Derslerimiz haftada bir gün 4 saat veya haftada iki gün 3 saat şeklinde işlenmektedir.
  • Katılımcıların öğrenme düzeyine göre kurs süresinin uzatılması mümkündür.

  Kimler Katılabilir?

  • Moda tasarımı, tekstil, grafik tasarım gibi alanlarda eğitim gören veya bu alanlara ilgi duyan kişiler
  • Yaratıcı ve özgün tasarımlar ortaya koymak isteyenler
  • Çorap sektöründe kariyer yapmak isteyenler

  Photon Çorap Tasarım eğitimi

  Tekstil sektörü ile iç içe olan kurumumuz; güncel tüm bilgileri, değişim ve yenilikleri katılımcılara aktararak, eğitim süresi boyunca proje çalışmalarıkompozisyon çalışmalarıödev çalışmaları ile bilgi ve çalışma tekniklerini geliştirmektedirler.

  Temel ilkesi öğrenme üzerine kurulu olan kurumumuzdan başarılı ile mezun olan katılımcılar, bu süre içerisinde tekstil sektörünün tüm incelik ve detaylarına da hakim olmaktadırlar.

  Setifika: Eğitim sonunda başarı ile mezun olan katılımcılarımıza MEB Onaylı eğitim sertifikası verilmektedir.

  Ayrıca “kurs biter eğitim bitmez” anlayışımız ile Görsel Sanatlar Akademisi olarak bir ilke imza atıyor ve eğitimimiz sonrasında sektörün önde gelen firmalarında çalışan deneyimli öğrencilerimizin olduğu gruplar içerisinde sohbet etme, fikir paylaşımında bulunma ayrıcalığını da siz değerli öğrencilerimize sunuyoruz.

  Kurumumuzun konumu (Bahçelievler/İstanbul) Şirinevler Meydanda olmakla birlikte; Metro, Metrobüs, Otobüs ve diğer tüm taşıma araçlarıyla kolay ulaşım sağlanmaktadır.

  Detaylı bilgi için arayınız: 0212 555 85 85

  Görsel Sanatlar Akademisi, sizlere sadece programları kullanmayı değil, aynı zamanda fikir üretebilme, tasarım düşüncelerini, yaratıcılığı ve tasarım yapabilme yeteneğini kazandıran bir eğitim sunmaktadır.

  Görsel Sanatlar Akademisi’nde verilen eğitimler sonucunda öğrenciler, mezun olmaya yakın muhteşem bir portfolyoya sahip olurlar. Eğitimler sırasında öğrenciler, kapsamlı ve gerçek hayatta kullanabilecekleri projeler üzerinde çalışırlar. Bu sayede, öğrenciler öğrendikleri bilgi ve becerileri uygulama fırsatı bulurlar.

  Mezuniyet sonrasında, öğrenciler portfolyolarını iş görüşmelerinde kullanabilirler. Bu, öğrencilerin iş görüşmelerinde bir adım öne çıkmasını sağlar. Portfolyo, öğrencilerin yeteneklerini ve öğrendikleri bilgileri göstermelerine olanak tanır. Bu, işverenler için önemli bir referans noktasıdır ve öğrencilerin iş bulma şanslarını artırır.

  iK desteği ile öğrencilerimize eğitimlerinin ardından iş arama ve mülakat sürecinde destek veriyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz, grafik tasarım alanında iş bulma şanslarını artırabilirler.

  Randevu alarak eğitimlerimize misafir öğrenci olarak katılabilirsiniz. Devam eden öğrencilerin çalışmalarını izleyebilir, hocalarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylece kurumumuz ve eğitimlerimiz hakkında bilgi sahibi olursunuz.

  Öğrencilerimiz ile aramızda var olan süreklilik bağı; kurs sonrasında da devam etmekte olup, karşılaşılabilecek problem veya ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik detaylarda ve güncel bilgi paylaşımında varlığını sürdürmektedir. Belirtilen kurs süreleri asgari sürelerdir bu süre sonunda sektöre dair her türlü bilgiyi almış olacaksınız. Ancak işe başladığınızda ya da yaptığınız pratikler esnasında takıldığınız noktaları eğitmenlerimize her zaman danışabilirsiniz.