Çorap Desinatörlük Kursu

Photon Lonati

Sizi Arayalım

  [dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]

  Çorap Desinatörlüğü Eğitimlerimizde; Photon Programını kullanılarak Lonati makinelerine desen hazırlanmaktadır.  Bu eğitimimizde Çizim, Tasarım ve Zincir (Program) Eğitimi verilmektedir. Kursiyerler bu eğitimde dijital ortamda  hazırlanan desen tasarım çalışmalarında karşılaşabilecekleri tüm teknik ihtiyaçlara cevap bulacaklardır.

  Eğitimlerimizde katılımcılara Çorap örmek, desen tasarlamak,  -iplik, lastik, lycra, nylon-  kavramlarının öğretilmesi ve tasarlanan desenin Lonati çorap örgü makinelerine uyarlanması için gerekli tekniklerin öğretilmesi amaçlanmaktadır.

  Görsel Sanatlar Akademisi ve EN & ER Çorap işbirliği ile; yeni dönem Çorap Tasarımı Kursu öğrencilerimiz 3 ay teorik eğitimlerinin ardından 1 ay makine başında uygulamalı olarak eğitimlerini tamamlayabilecekleri EN&ER Çorap Fabrikası’nda staj yapma ve çalışma imkanına sahip olacaklardır.

  Katılımcılarımız eğitim sonunda; Photon ile desen tasarlama, Lonati ile desenlerin örme makinalarına uyarlama  konularında yetkinlik kazanmaktadırlar.

  Eğitim süresi 4 ay olmakla birlikte, derslerimiz 4 kişilik özel sınıflarda haftada bir gün 4 saat veya haftada iki gün 3 saat şeklinde işlenmektedir. Eğitim süresine bağımlı kalmaksızın, katılımcıların öğrenme düzeyine göre kurs süresinin uzatılması insiyatifi (ek bir ödeme talep etmeksizin) gerektiğinde tarafımızdan kullanılmaktadır.

  Photon Çorap Tasarım eğitimi

  Tekstil sektörü ile iç içe olan kurumumuz; güncel tüm bilgileri, değişim ve yenilikleri katılımcılara aktararak, eğitim süresi boyunca proje çalışmalarıkompozisyon çalışmalarıödev çalışmaları ile bilgi ve çalışma tekniklerini geliştirmektedirler.

  Temel ilkesi öğrenme üzerine kurulu olan kurumumuzdan başarılı ile mezun olan katılımcılar, bu süre içerisinde tekstil sektörünün tüm incelik ve detaylarına da hakim olmaktadırlar.

  Setifika: Eğitim sonunda başarı ile mezun olan katılımcılarımıza MEB Onaylı eğitim sertifikası verilmektedir.

  Ayrıca “kurs biter eğitim bitmez” anlayışımız ile Görsel Sanatlar Akademisi olarak bir ilke imza atıyor ve eğitimimiz sonrasında sektörün önde gelen firmalarında çalışan deneyimli öğrencilerimizin olduğu gruplar içerisinde sohbet etme, fikir paylaşımında bulunma ayrıcalığını da siz değerli öğrencilerimize sunuyoruz.

  Kurumumuzun konumu (Bahçelievler/İstanbul) Şirinevler Meydanda olmakla birlikte; Metro, Metrobüs, Otobüs ve diğer tüm taşıma araçlarıyla kolay ulaşım sağlanmaktadır.

  Detaylı bilgi için arayınız: 0212 555 85 85

  Görsel Sanatlar Akademisi, sizlere sadece programları kullanmayı değil, aynı zamanda fikir üretebilme, tasarım düşüncelerini, yaratıcılığı ve tasarım yapabilme yeteneğini kazandıran bir eğitim sunmaktadır.

  Görsel Sanatlar Akademisi’nde verilen eğitimler sonucunda öğrenciler, mezun olmaya yakın muhteşem bir portfolyoya sahip olurlar. Eğitimler sırasında öğrenciler, kapsamlı ve gerçek hayatta kullanabilecekleri projeler üzerinde çalışırlar. Bu sayede, öğrenciler öğrendikleri bilgi ve becerileri uygulama fırsatı bulurlar.

  Mezuniyet sonrasında, öğrenciler portfolyolarını iş görüşmelerinde kullanabilirler. Bu, öğrencilerin iş görüşmelerinde bir adım öne çıkmasını sağlar. Portfolyo, öğrencilerin yeteneklerini ve öğrendikleri bilgileri göstermelerine olanak tanır. Bu, işverenler için önemli bir referans noktasıdır ve öğrencilerin iş bulma şanslarını artırır.

  iK desteği ile öğrencilerimize eğitimlerinin ardından iş arama ve mülakat sürecinde destek veriyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz, grafik tasarım alanında iş bulma şanslarını artırabilirler.

  Randevu alarak eğitimlerimize misafir öğrenci olarak katılabilirsiniz. Devam eden öğrencilerin çalışmalarını izleyebilir, hocalarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylece kurumumuz ve eğitimlerimiz hakkında bilgi sahibi olursunuz.

  Öğrencilerimiz ile aramızda var olan süreklilik bağı; kurs sonrasında da devam etmekte olup, karşılaşılabilecek problem veya ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik detaylarda ve güncel bilgi paylaşımında varlığını sürdürmektedir. Belirtilen kurs süreleri asgari sürelerdir bu süre sonunda sektöre dair her türlü bilgiyi almış olacaksınız. Ancak işe başladığınızda ya da yaptığınız pratikler esnasında takıldığınız noktaları eğitmenlerimize her zaman danışabilirsiniz.