Bilgisayarlı Modelistlik – Gerber- Kursu
Bilgisayarlı Modelistlik – Gerber- Kursu

Öğrencilerimize sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanım ve pratikliği kazandıracağımız proje odaklı bir eğitim sisteminde yetiştirmektir.

Eğitimimize katılan öğrencileri sektörün aradığı en donanımlı Modelist olarak yetiştirmektir.

Programımıza katılan öğrencileri istenilen ölçülere göre Kalıp , Dikiş Talimatı , İstenilen Ölçülerde İmalat Kalıp Serisi hazırlayabilecek donanıma getirmek ve Bunların hepsini  Firmaların en çok ihtiyaç duyduğu  Programları öğrencilere öğretmek.

Gerber Programında Sıfır kalıp , İmalat Serisi , Ölçü Tablosu , İmalat Pastalı, Farklı Kalıp Programlarından Kalıpları Almak ,Baskı Yerleşim Kalıbı Hazırlamak, Baskı Kalıbını Baskıcıya  Göndermek , Bafirli pastal hazırlamak, Zip Almak ve Zip Göndermek .

EĞİTİM İÇERİĞİ

Eğitim Süresi       :  4 Ay / 120 Saat

Eğitim Günleri    : Hafta sonu

1. AY

 • Gerber Sisteminin Tanıtımı ve Gerber Sisteminin Sektörde ki Yeri
 • Sıfırdan Kalıp Çıkarma (Etek Kalıbı , Pensli Beden Kalıbı, Penssiz Beden Kalıbı , Tişört kalıbı , Pantolon Kalıbı), Kalıpları Parçalama, Dikiş Payı Verme ve Orijinal konumda Kumaş içeriğine göre kaydeme
 • İmalat Serisi yapma ( Tüm Bedenlerde Ölçüleri Sıfıra Sıfır seri yapmak )
 1. AY
 • Pastal Öncesi Hazırlık Aşamaları (Model Kesimleri, İmalat Kesimleri, Kesim Asortileri)
 • Sıfırdan Pantolon Kalıbı Hazırlama ve Droplandırma (Aynı Beden Ölçülerine Sahip Kalıpların Farklı Boyları)
 • Model Uygulama Komutları (Pililer, Godeler, Büzgiler)
 1. AY
 • Kalıplarda Çekme / Salma Payları Hesaplama ve Uygulama
 • Yerleşim Kuralı (Kaydedilmiş Pastal Üzerinde Değişiklik Yapma)
 • Plotterden Pastal ve Parça Çizdirme
 • Pastal Atma
 • Blok Bafır (Pastalda Kalıplara Arasında Boşluk Bırakma)
 • Kalıp Üzerinde Ölçü Tablosu Çıkarma
 1. AY
 • Farklı Sistemlerden Gelen Kalıpların Gerber Sisteminde Açılması
 • E – mail ile Kalıp Gönderme
 • Sistem Ayarları ( PDF İkonlarınızı Başka Bir Bilgisayar İle Aynı Yapma , Accumark Exsplorer’da PDF Açma Ayarlarını Düzenlemek , Pastal ayarlarınızı Düzenlemek ve Kalıplarınızı Kayıt Ederken Otomatik İsim VermeK )
 • Model Uygulamalı Ceket ve Serisi
 • Numune Üzerinde Ölçü Alıp Kalıp Çıkarma
 • Kalıp Kritikleri ve Düzeltmeler
 • Excel Programında Ölçü Tablosu ve Dikiş Talimatı Hazırla
Bilgisayarlı Modelistlik Eğitimi

Derslerimiz 4 kişilik özel sınıflarda verilmektedir. Eğitim süresine bağımlı kalmaksızın, katılımcıların öğrenme düzeyine göre kurs süresinin uzatılması insiyatifi (ek bir ödeme talep etmeksizin) gerektiğinde tarafımızdan kullanılmaktadır.

Tekstil sektörü ile iç içe olan kurumumuz; güncel tüm bilgileri, değişim ve yenilikleri katılımcılara aktararak, eğitim süresi boyunca proje çalışmalarıkompozisyon çalışmalarıödev çalışmaları ile bilgi ve çalışma tekniklerini geliştirmektedirler.

Temel ilkesi öğrenme üzerine kurulu olan kurumumuzdan başarılı ile mezun olan katılımcılar, bu süre içerisinde tekstil sektörünün tüm incelik ve detaylarına da hakim olmaktadırlar.

Eğitim sonunda başarı ile mezun olan katılımcılarımıza kurumumuzdan onaylı eğitim sertifikası verilmektedir.

Katılımcılarımız ile aramızda var olan süreklilik bağı; kurs sonrasında da devam etmekte olup, karşılaşılabilecek problem veya ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik detaylarda ve güncel bilgi paylaşımında varlığını sürdürmektedir.

Kurumumuzun konumu (Bahçelievler/İstanbul) Şirinevler Meydanda olmakla birlikte; Metro, Metrobüs, Otobüs ve diğer tüm taşıma araçlarıyla kolay ulaşım sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi için arayınız: 0212 555 85 85

Kurslarımızda dersler özel ders niteliğindedir. Maksimum 4 ve 8 kişilik sınıflarda kursiyerlere birebir formatta eğitim verilir ayrıca seans mantığı ile değil, öğretme ve sektörde nitelikli eleman yetiştirme mantığı ile eğitim verilir.

Randevu alarak tüm eğitimlerimize misafir olarak katılabilirsiniz. Devam eden öğrencilerimizin çalışmalarını, hangi aşamalarda neler yaptıklarını görebilir, hocalarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylece kayıt yapmadan kurumumuz ve eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgiye sahip olursunuz.

Kursumuzun tüm eğitmenleri alanında uzman, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve sektörde hali hazırda hizmet veren kişilerden oluşmaktadır. Sektörün ihtiyaçlarını bilen ve hangi öğretiler ile kursiyerlerin sektöre daha çabuk adapte olabileceğini anlayabilecek kişilerdir.

https://www.gorselsanatlarakademisi.com/egitmenler/  adresinden Eğitmenlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Katılımcılarımız ile aramızda var olan süreklilik bağı; kurs sonrasında da devam etmekte olup, karşılaşılabilecek problem veya ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik detaylarda ve güncel bilgi paylaşımında varlığını sürdürmektedir. Belirtilen kurs süreleri asgari sürelerdir bu süre sonunda sektöre dair her türlü bilgiyi almış olacaksınız. Ancak işe başladığınızda ya da yaptığınız pratikler esnasında takıldığınız noktaları eğitmenlerimize her zaman danışabilirsiniz.