Bilgisayarlı Modelistlik - Gerber- Kursu

Sizi Arayalım

  [dynamictext* your-subject "CF7_get_post_var key='title'"]

  MEB Sertifikalı Bilgisayarlı Modelistlik – Gerber- Kursu Öğrencilerimize sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanım ve pratikliği kazandıracağımız proje odaklı bir eğitim sisteminde yetiştirmektir.

  Eğitimimize katılan öğrencileri sektörün aradığı en donanımlı Modelist olarak yetiştirmektir.

  Programımıza katılan öğrencileri istenilen ölçülere göre Kalıp , Dikiş Talimatı , İstenilen Ölçülerde İmalat Kalıp Serisi hazırlayabilecek donanıma getirmek ve Bunların hepsini  Firmaların en çok ihtiyaç duyduğu  Programları öğrencilere öğretmek.

  Gerber Programında Sıfır kalıp , İmalat Serisi , Ölçü Tablosu , İmalat Pastalı, Farklı Kalıp Programlarından Kalıpları Almak ,Baskı Yerleşim Kalıbı Hazırlamak, Baskı Kalıbını Baskıcıya  Göndermek , Bafirli pastal hazırlamak, Zip Almak ve Zip Göndermek .

  EĞİTİM İÇERİĞİ

  Eğitim Süresi       :  4 Ay / 120 Saat

  Eğitim Günleri    : Hafta sonu

  1. AY

  • Gerber Sisteminin Tanıtımı ve Gerber Sisteminin Sektörde ki Yeri
  • Sıfırdan Kalıp Çıkarma (Etek Kalıbı , Pensli Beden Kalıbı, Penssiz Beden Kalıbı , Tişört kalıbı , Pantolon Kalıbı), Kalıpları Parçalama, Dikiş Payı Verme ve Orijinal konumda Kumaş içeriğine göre kaydeme
  • İmalat Serisi yapma ( Tüm Bedenlerde Ölçüleri Sıfıra Sıfır seri yapmak )
  1. AY
  • Pastal Öncesi Hazırlık Aşamaları (Model Kesimleri, İmalat Kesimleri, Kesim Asortileri)
  • Sıfırdan Pantolon Kalıbı Hazırlama ve Droplandırma (Aynı Beden Ölçülerine Sahip Kalıpların Farklı Boyları)
  • Model Uygulama Komutları (Pililer, Godeler, Büzgiler)
  1. AY
  • Kalıplarda Çekme / Salma Payları Hesaplama ve Uygulama
  • Yerleşim Kuralı (Kaydedilmiş Pastal Üzerinde Değişiklik Yapma)
  • Plotterden Pastal ve Parça Çizdirme
  • Pastal Atma
  • Blok Bafır (Pastalda Kalıplara Arasında Boşluk Bırakma)
  • Kalıp Üzerinde Ölçü Tablosu Çıkarma
  1. AY
  • Farklı Sistemlerden Gelen Kalıpların Gerber Sisteminde Açılması
  • E – mail ile Kalıp Gönderme
  • Sistem Ayarları ( PDF İkonlarınızı Başka Bir Bilgisayar İle Aynı Yapma , Accumark Exsplorer’da PDF Açma Ayarlarını Düzenlemek , Pastal ayarlarınızı Düzenlemek ve Kalıplarınızı Kayıt Ederken Otomatik İsim VermeK )
  • Model Uygulamalı Ceket ve Serisi
  • Numune Üzerinde Ölçü Alıp Kalıp Çıkarma
  • Kalıp Kritikleri ve Düzeltmeler
  • Excel Programında Ölçü Tablosu ve Dikiş Talimatı Hazırla
  Bilgisayarlı Modelistlik Eğitimi

  Derslerimiz 4 kişilik özel sınıflarda verilmektedir. Eğitim süresine bağımlı kalmaksızın, katılımcıların öğrenme düzeyine göre kurs süresinin uzatılması insiyatifi (ek bir ödeme talep etmeksizin) gerektiğinde tarafımızdan kullanılmaktadır.

  Tekstil sektörü ile iç içe olan kurumumuz; güncel tüm bilgileri, değişim ve yenilikleri katılımcılara aktararak, eğitim süresi boyunca proje çalışmalarıkompozisyon çalışmalarıödev çalışmaları ile bilgi ve çalışma tekniklerini geliştirmektedirler.

  Temel ilkesi öğrenme üzerine kurulu olan kurumumuzdan başarılı ile mezun olan katılımcılar, bu süre içerisinde tekstil sektörünün tüm incelik ve detaylarına da hakim olmaktadırlar.

  Setifika: Eğitim sonunda başarı ile mezun olan katılımcılarımıza MEB Onaylı eğitim sertifikası verilmektedir.

  Ayrıca “kurs biter eğitim bitmez” anlayışımız ile Görsel Sanatlar Akademisi olarak bir ilke imza atıyor ve eğitimimiz sonrasında sektörün önde gelen firmalarında çalışan deneyimli öğrencilerimizin olduğu gruplar içerisinde sohbet etme, fikir paylaşımında bulunma ayrıcalığını da siz değerli öğrencilerimize sunuyoruz.

  Detaylı bilgi için arayınız: 0212 555 85 85

  Görsel Sanatlar Akademisi, sizlere sadece programları kullanmayı değil, aynı zamanda fikir üretebilme, tasarım düşüncelerini, yaratıcılığı ve tasarım yapabilme yeteneğini kazandıran bir eğitim sunmaktadır.

  Görsel Sanatlar Akademisi’nde verilen eğitimler sonucunda öğrenciler, mezun olmaya yakın muhteşem bir portfolyoya sahip olurlar. Eğitimler sırasında öğrenciler, kapsamlı ve gerçek hayatta kullanabilecekleri projeler üzerinde çalışırlar. Bu sayede, öğrenciler öğrendikleri bilgi ve becerileri uygulama fırsatı bulurlar.

  Randevu alarak eğitimlerimize misafir öğrenci olarak katılabilirsiniz. Devam eden öğrencilerin çalışmalarını izleyebilir, hocalarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylece kurumumuz ve eğitimlerimiz hakkında bilgi sahibi olursunuz.

  Öğrencilerimiz ile aramızda var olan süreklilik bağı; kurs sonrasında da devam etmekte olup, karşılaşılabilecek problem veya ihtiyaç duyulabilecek tüm teknik detaylarda ve güncel bilgi paylaşımında varlığını sürdürmektedir. Belirtilen kurs süreleri asgari sürelerdir bu süre sonunda sektöre dair her türlü bilgiyi almış olacaksınız. Ancak işe başladığınızda ya da yaptığınız pratikler esnasında takıldığınız noktaları eğitmenlerimize her zaman danışabilirsiniz.